Rozpoczynając inwestycję niezależnie od jej rozmiaru, miejsca czy rodzaju stajemy przed koniecznością rozplanowania wszystkich szczegółów, załatwienia formalności, ustalenia budżetu na konkretne działania i wielu innych aspektów. Jednym z pierwszych punktów na naszej liście, przed rozpoczęciem każdej budowy musi być solidne ogrodzenie tymczasowe , czyli odpowiednie zabezpieczenie terenu budowy ale też naszych materiałów i ludzi. Rzadko się zdarza, że przy rozpoczęciu budowy decydujemy się na ogrodzenie docelowe dlatego też przyjrzyjmy się bardzo popularnemu rozwiązaniu, a mianowicie przenośnym ogrodzeniom tymczasowym.

Korzyści wynikające z wyboru ogrodzenia tymczasowego

Jednym z głównych benefitów przemawiających za zakupem bądź wynajmem ogrodzenia tymczasowego jest oczywiście cena. Faktem jest,  że ogrodzenie tymczasowe jest dużo tańsze niż ogrodzenie docelowe w związku z czym nie nadwyręża naszego budżetu już na wstępnym etapie, a jednocześnie skutecznie zabezpiecza materiały składowane na placu budowy, utrudnia wtargnięcie osób trzecich i eliminuje możliwość wypadku.

Kolejnym atutem jest trwałość i wysoka jakość ogrodzeń tymczasowych. Dzięki ich ocynkowanej powłoce odporne są na warunki atmosferyczne: niskie temperatury, śnieg, deszcz. Charakteryzują się właściwościami antykorozyjnymi dzięki czemu mogą być używane przez bardzo długi czas i mogą być wykorzystywane wielokrotnie.

Mobilność i elastyczność. Są bardzo łatwe w montażu i demontażu. Dzięki specjalnym  betonowym lub z tworzywa sztucznego stopom, ogrodzenia ażurowe lub ogrodzenia pełne solidnie stoją na każdym podłożu, bez konieczności kopania słupków przytwierdzających. Ogrodzenia Tymczasowe Budowlane możemy  ustawiać w dowolnej konfiguracji geometrycznej i na każdym podłożu, a jednocześnie w miarę postępu naszych prac możemy je przestawiać, aby ułatwiać wjazd sprzętom budowlanym. Mogą również w dowolnym miejscu pełnić funkcję bramy czy furtki. Są ponadto bardzo łatwe w transporcie.

Przy wyborze ogrodzenia tymczasowego nie mamy konieczności grodzenia całej działki, a jedynie teren, na którym prowadzone są prace.

Co zrobić po zakończeniu budowy z naszym ogrodzeniem tymczasowym? Bardzo popularna w ostatnim czasie jest opcja wynajemu ogrodzeń tymczasowych, dzięki czemu dostajemy kompleksową usługę montażu i demontażu oraz  doradztwa na każdym etapie. Ceny różnią się w zależności od ilości paneli, długości najmu czy regionu.

Wybór ogrodzenia tymczasowego

Na chwilę obecna na rynku dostępnych jest wiele wariantów ogrodzeń tymczasowych w zależności od konstrukcji i ceny. Należy zatem zastanowić się przed zakupem czy wynajmem jaki rodzaj ogrodzenia potrzebujemy, na jak długo czy w jakiej lokalizacji znajduje się nasza budowa. Powszechność ogrodzeń tymczasowych na rynku ukształtował korzystne ceny i wysoką jakość obsługi klienta.

Podstawowym podziałem jeżeli chodzi o ogrodzenia tymczasowe są ogrodzenia ażurowe i ogrodzenia pełne.

Jeżeli chodzi o ogrodzenia ażurowe to jest to najbardziej popularny wybór. Tego typu ogrodzenia możemy spotkać przy budowach w całej Polsce. Jest to rama z ocynkowaną siatką w środku. Charakteryzują się trwałością przy jednocześnie lekkiej konstrukcji. Najczęściej wybierane przy inwestycjach na obrzeżach miasta, czy przy zabezpieczeniu imprez masowych.

Ogrodzenia pełne natomiast, składają się z ramy wypełnionej blachą trapezową. Wysłaniają zatem teren naszej budowy. Stosowane są najczęściej przy budowach w centrach miasta aby osłonić naszą inwestycje przed ciekawskimi oczami. 

Wybór ogrodzenia przenośnego jest stosunkowo łatwy, a na rynku znajdziemy szereg firm, które zajmują się profesjonalną sprzedażą oraz wynajmem długoterminowym.