Proces wymiany pokrycia dachowego jest tak drogi, że nawet w przypadku, gdy nasz dach wygląda bardzo kiepsko, warto zastanowić się nad jego malowaniem. Dobrze przeprowadzona renowacja to idealne zabezpieczenie starego pokrycia i piękny wygląd na kolejne lata. W jaki sposób przeprowadza się malowanie dachów i jak długo trwa? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Najważniejsze jest właściwe przygotowanie pokrycia przed malowaniem

Malowanie dachów to proces składający się z wielu czynności. Na samym początku należy starannie oczyścić podłoże. Jest to czynność niezwykle ważna, a błędy popełnione na tym etapie sprawiają, że zdecydowanie spada przyczepność farby do dachu, co może skutkować odparzeniami i łuszczeniem się nowej powłoki. Aby skutecznie wyczyścić dach, stosuje się specjalistyczne środki, które w połączeniu z myjkami wytwarzającymi bardzo wysokie ciśnienie umożliwiają pozbycie się wszelkich resztek organicznych. W przypadku blachy sprawa jest stosunkowo prosta, ale odnawiając dach przykryty dachówką ceramiczną lub betonową, należy skupić się na wyeliminowaniu zarodków mchu, który ma tendencję do odrastania.

Bez dobrej farby nie uzyskamy pożądanego efektu

Malowanie dachów należy przeprowadzić z wykorzystaniem profesjonalnych środków. Ważna jest odpowiednia jakość farby, która narażona będzie przecież na bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne. Spora wilgotność, śnieg, grad i bardzo duża ilość promieni UV sprawiają, że najtańsze farby po jednym sezonie tracą swój wygląd. Powinniśmy więc skupić się na najlepszych mieszankach, które zabezpieczą nasz dach przed warunkami pogodowymi i nadadzą mu pięknego wyglądu na kolejne kilkanaście lat.

Praca wykonana przez solidną ekipę to gwarancja znakomitego wyglądu

O ile dostęp do sprzętu służącego do malowania dachów nie jest trudny. Całość można kupić, a nawet wypożyczyć w wypożyczalniach sprzętu budowlanego, to do osiągnięcia naprawdę solidnego zabezpieczenia i pięknego wyglądu potrzebne jest coś jeszcze — spore doświadczenie. Nie warto więc decydować się na samodzielne malowanie, bo nie będziemy w stanie osiągnąć pożądanego efekty. Zdecydowanie najlepszą opcją jest wybór profesjonalnej ekipy specjalizującej się w renowacji dachów. Dobrze przeprowadzony proces malowania zabezpieczy dach przed mchem, rdzą i sprawi, że brud będzie spłukiwany podczas opadów deszczu. To wszystko spowoduje, że nasz dach za ułamek ceny wymiany pokrycia zyska piękny wygląd i będzie cieszył oko przez wiele kolejnych lat. Dobry sprzęt, odpowiednia technika i doświadczenie to rzeczy, które w tej pracy są wymagane. To wszystko oferuje https://festal.pl/