Mikrocement od pewnego czasu śmiało wkracza do mieszkań w stylu skandynawskim. Jak się okazuje, jest to świetne połączenie i ów materiał wykończeniowy doskonale sprawdza się we wnętrzach łączących minimalizm z funkcjonalnością. W jaki sposób można go zatem zaaranżować, aby wspaniale się prezentował? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule!

Mikrocement a styl skandynawski

Nie wszyscy wiedzą, że Skandynawowie są miłośnikami mikrocementu. Niektórzy z nich kochają go tak bardzo, że wykorzystują go przy wykańczaniu wszystkich pomieszczeń w domu. Wynika to m.in. z tego, że nasi sąsiedzi zza morza kochają symetrię, prostotę oraz łagodne kolory. Jak zatem zastosować mikrocement, aby efekt był naprawdę rewelacyjny?

Mikrocement na ścianie we wnętrzu skandynawskim

Coraz więcej Skandynawów, zamiast charakterystycznej białej barwy na ścianie, aplikuje na nią mikrocement. Dzięki temu można uzyskać delikatną, a zarazem wyrazistą strukturę. Warto jednak pamiętać, że tak urozmaicona pionowa płaszczyzna będzie emanowała dość chłodną energią, dlatego dobrze jest ją zestawić z akcesoriami, które wniosą do niej dawkę przytulności i pozwolą nieco poeksperymentować. Co więcej, z powodzeniem możesz łączyć mikrocement z innymi, charakterystycznymi strukturami, a więc np. z poduszkami i narzutkami z owczej skóry czy też z dekoracjami z ceramiki lub drewna. Wszystkie te elementy będą fenomenalnie się uzupełniać.

mikrocement ściany

Mikrocement na podłodze w aranżacji skandynawskiej

W stylu skandynawskim duży nacisk kładzie się na podłogi. Zdecydowanie najczęściej wykonane są one z drewna, nierzadko pokrytego białą farbą. Nie wszystkim jednak takie podłogi się podobają. Osoby, które wolą bardziej nowoczesne rozwiązania, z przyjemnością sięgają właśnie po mikrocement. Dzięki temu materiałowi mieszkania nie utracą specyficznego, północnego klimatu. Aby mieszkanie z taką podłogą stało się jednak cieplejsze (zarówno dosłownie, jak i metaforycznie), warto umieścić w wylewce pod mikrocementem ogrzewanie podłogowe.

mikrocement podłoga

Mikrocement a połączenia kolorystyczne

Mikrocement zazwyczaj występuje w klasycznym, szarym odcieniu. Ten z kolei dobrze skomponuje się z innymi, neutralnymi barwami oraz kolorami Ziemi: beżem, zielenią czy brązem. Jest on jednak na tyle uniwersalny, że świetnie będzie współgrał również z energetyczną żółcią, intensywnym pomarańczem, wakacyjną zielenią czy wyrazistym turkusem. Tego rodzaju barwy należy jednak stosować w postaci akcentów.Interesuje Cię wyłącznie szary mikrocement? Jeśli tak, możesz zastosować różne jego odcienie i tym samym zaakcentować np. gzymsy, schody czy też wszelkiego rodzaju skosy. Oczywiście śmiało możesz korzystać z mikrocementu w zupełnie innych kolorach – jest to materiał, który pozwoli Ci uzyskać niemal każdą barwę!

Mikrocement  ASDecorative

Marzysz o mieszkaniu w stylu skandynawskim? Podoba Ci się szary mikrocement, który stanowi synonim minimalizmu i awangardy? A może masz ochotę pobawić się i zaaplikować na ścianie ów materiał w kolorze różowym? Niezależnie od tego, jaki efekt pragniesz uzyskać, produkty ASDecorative pozwolą Ci spełnić Twoje marzenia. Nie wiesz, ile mikrocementu musisz kupić, aby pokryć wybraną powierzchnię ? A może zastanawiasz się, co przyda Ci się oprócz tego materiału? Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zadzwoń pod numer 691 353 317. Z przyjemnością Ci pomożemy!