Zarówno osoby kupujące mieszania dla siebie, jak i inwestorzy, coraz chętniej korzystają z usługi wykończenia mieszkania pod klucz. Jest to rozwiązanie idealne dla osób nieposiadających odpowiedniej wiedzy lub czasu, aby samodzielnie zająć się całym procesem. Sprawdzony projektant wnętrz posiada doświadczenie w szybkim i jakościowym wykańczaniu mieszkań pod klucz, dlatego bez jego wsparcia ciężko samodzielnie zrobić to równie dobrze.

Mieszkanie wykończone pod klucz – co to w ogóle oznacza?

Zazwyczaj deweloperzy oddają nabywcom mieszkania w stanie, który wymaga jeszcze wiele nakładów pracy, czasu i pieniędzy. Jak to często bywa podczas tego typu prac – pojawia się wiele komplikacji i problemów, z którymi niełatwo mierzyć się laikom wykańczania wnętrz. W przeciwieństwie do stanu surowego, czy deweloperskiego, lokal “pod klucz” posiada położone wszystkie podłogi, pomalowane ściany, zamontowane drzwi, szafy wnękowe i urządzenia w łazience oraz w pełni przygotowaną do użytku kuchnię bądź aneks kuchenny. Pakiety premium wykończenia pod klucz mogą zawierać również umeblowanie i dekorację pomieszczeń.

Wykończenie mieszkania pod klucz krok po kroku

Wykończenie mieszkania pod klucz jest procesem kilkuetapowym i może się różnić w zależności od modelu dewelopera bądź projektanta, z którym współpracujemy. Zwykle przebiega mniej więcej w następujący sposób:

 1. wymiana podstawowych informacji pomiędzy właścicielem mieszkania a wykonawcą oraz wybór wariantu – chodzi przede wszystkim o to, by projektant znał dokładny rozkład, a właściciel był zapoznany z ofertą i możliwościami usługodawcy,
 2. ustalenia oczekiwań klienta,
 3. przygotowanie projektu,
 4. zatwierdzenie projektu lub naniesienie zmian i zatwierdzenie,
 5. realizacja projektu przez ekipę wykończeniową,
 6. odbiór mieszkania,

Wykończenie mieszkanie pod klucz – zalety rozwiązania

Czy warto zdecydować się na powierzenie wykończenia pod klucz sprawdzonemu projektantowi wnętrz? Oczywiście że tak! Tak naprawdę jedynym minusem takiego rozwiązania może być nieco wyższa cena niż przy samodzielnym wykończeniu, jednak nie jest to regułą. Główne zalety mieszkania pod klucz to:

 1. oszczędność czasu, który możemy poświęcić na inne zajęcia,
 2. oszczędność energii i nerwów,
 3. mieszkanie do wprowadzenia w krótkim czasie – ekipa wykończeniowa pracuje przecież również w czasie, który większość z nas spędza w pracy,
 4. gwarancja,
 5. wcześniejsza znajomość wszystkich kosztów – uniknięcie niemiłych niespodzianek,
 6. stylowe, przemyślane wnętrze, bo przecież stworzone przez specjalistę.