Można powiedzieć, że postępowanie przetargowe, może nas często zaskoczyć swoimi nietypowymi zasadami. Na pewno trzeba to zawsze brać pod uwagę, ponieważ w takich wypadkach, to głównie osoba zamawiająca, jest tutaj jednocześnie nadzorcą takiego zamówienia publicznego. Jakby nie patrzeć to istnieje kilka różnych rozwiązań, gdzie tak naprawdę mamy do czynienia z półotwartym przetargiem, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą zasady, które spotykamy głównie w zamówieniach ograniczonych. Jakby nie patrzeć, tutaj właściwa definicja i odpowiednie podejście, pozwalają nam sięgnąć, po sprawdzone rozwiązanie.

Uczestnictwo jest dobrowolne.

Jakby nie patrzeć, to mimo wszystko każdy ma możliwość zapytania o cenę, to znaczy każdy z uczestników. Niektóre zasady postępowania, uwzględniają nawet możliwość licytacji elektronicznej pod warunkiem, że odbywa się to w miejscu, gdzie strona takiego przetargu, jest we właściwy sposób szyfrowana. Na pewno jest to nic innego jak pewne kwestie bezpieczeństwa, które wysuwają się tutaj na pierwszy plan. Z pewnością przetarg, może być prowadzony w jeszcze innej konfiguracji, tutaj wszystko zależy od prowadzącego. Jakby nie patrzeć, każdy przetarg jest w odpowiedni sposób protokołowany. Jest to bardzo ważna informacja, ponieważ w ten sposób nad przebiegiem takiego wydarzenia, cały czas jest właściwa kontrola.

Rzetelny przetarg dla wszystkich.

To także w dużej mierze ogranicza próbę oszustwa, co w przetargach publicznych nie ma miejsca. Warto zauważyć, że mimo wszystko wiele takich przetargów, odbywa się na zasadzie czytelnej licytacji, gdzie mimo wszystko uczestniczący, są zawsze poinformowani o zasadach wcześniej, aby potem w żaden sposób nie zaburzać rytmu takiego wydarzenia. To też pokazuje, że przetargi budowlane, również prowadzone są w podobny sposób, który mimo wszystko, jest pod wieloma względami uporządkowany i nic dziwnego, że tego typu opcja świetnie sprawdza się w praktyce. Warto wiedzieć, że niezależnie od wszystkiego jakieś decyzje muszą zapaść, a forma licytacji, jest w stanie wyłonić zwycięzcę.