Garaż to najczęściej elementów obiektów rodzinnych. W sytuacji, gdy stanowi integralną część budynku mieszkalnego bardzo ważne jest odpowiednie wykończenie tej przestrzeni. Chodzi zarówno o zastosowanie materiałów dociepleniowych, ale również solidnej bramy garażowej. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ należy zredukować straty ciepła, które mogą pojawić się w okresie grzewczym. Pomoże to zmniejszyć koszty, które dotyczą utrzymania nieruchomości zimą, gdy korzystanie z centralnego systemu grzewczego staje się niezbędne. Na jakie rozwiązanie warto postawić w przypadku bramy garażowej i dlaczego jest istotnym elementem tego pomieszczenia?

Brama garażowa – zalety

Wjazd do garażu posiada określoną wielkość. Co więcej, światło wjazdu, także po zamontowaniu bramy Katowice, musi posiadać określone wymiary. Wszystko dlatego, aby zapewnić wygodne i bezpieczne użytkowanie pomieszczenia. W końcu nie ma nic gorszego, niż wjazd, w którym samochód ledwie się mieści. 

Główne zalety bramy garażowej

Podstawą funkcja jest oczywiści skuteczne zakrycie wjazdu do garażu. Tym samym brama garażowa pełni funkcję ochronną na wypadek deszczu, chłodu, czy zapobiega przedostawaniu się do pomieszczenia różnego rodzaju zanieczyszczeń, na przykład liści i kurzu. Bardzo ważna jest także funkcja ochronna na wypadek włamania. Po prostu niezbędne staje się zabezpieczenie mienia, które znajduje się w garażu. Przecież poza samochodem, często znajdują się tam różne sprzęty sportowe lub ogrodowe.

Dodatkowo zastosowanie tego rozwiązania wpływa na wygodę korzystania z garażu. Wszystko za sprawą zastosowania automatycznego napędu bramy garażowej. Oznacza to, iż wjazd do garażu można otworzyć bez wychodzenia z samochodu. Często brama zamyka się również automatycznie, dzięki czemu nie trzeba o tym pamiętać, a dobytek pozostaje bezpieczny.

Rodzaje bram garażowych

Wybór konkretnego rodzaju bramy jest bardzo istotny. Jednym z czynników, który w dużej mierze determinuje konkretne rozwiązanie, jest wielkość podjazdu. Oczywiście ważne są także same preferencje klienta. 

Brama garażowa segmentowa

Rozwiązanie to pozwala w maksymalny sposób zaoszczędzić przestrzeń w garażu. Wszystko dlatego, iż ten model składa się z paneli. W trakcie otwierania poruszają się po specjalnej prowadnicy, co redukuje ilość miejsca, które brama zajmuje po otworzeniu.

Brama garażowa rolowana

To również rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić przestrzeń w garażu. Działa jednak na zasadzie nieco innej, niż brama segmentowa. Wszystko dlatego, iż brama rolowana składa się z elementów, często wykonanych z aluminium, które połączone są ze sobą zaczepami. To pozwala, w trakcie otwierania bramy, nawijać ją na specjalny wałek.