Pojemniki na papier toaletowy, czy ręczniki papierowe to podstawowe elementy wyposażenia każdej toalety publicznej, z której codziennie korzysta wiele osób, czy to w firmie, urzędzie, w biurach, gabinetach, zakładach pracy, szkołach czy w szpitalu.

Zyski z posiadania i użytkowania pojemników na papier

pojemnik na ręczniki papierowe

Podajniki Pojemniki na ręczniki w roli zapewniają wysoki poziom higieny i czystości w łazienkach i toaletach, gdyż użytkownik dotyka tylko swojego odcinka papieru, co gwarantuje czystość i bezpieczeństwo. Pozwalają w łatwy i higieniczny sposób przechowywać oraz pobierać papier i ręczniki papierowe, przy zachowaniu komfortu i estetyki. Chronią także papier przed wchłanianiem wilgoci z otoczenia, a uchwyty na ręczniki chronią je przez zmoczeniem, gwarantują oszczędność papieru, gdyż zapobiegają wyciągnięciu nadmiernej ilości listków Dozowniki do ręczników, sprawiają, że łazienka od razu wygląda schludniej, i papier nie jest wówczas ustawiony na umywalce czy szafce. Dozowniki to doskonała alternatywa dla suszarek do rąk, które do wymagają zasilenia prądem. Toalety wyposażone w dozowniki to dobry sposób na budowanie pozytywnego wrażenia, są oznaką tego, że dla właściciela danego obiektu liczy się każdy szczegół.

Technika podania i różnorodność modeli pojemników na ręczniki

Na rynku są dostępne różne modele dla różnego rodzaju papieru: dla dużych rolek, małych rolek oraz na papier toaletowy w listkach, również dostępne są modele do ręcznego wyjmowania papieru oraz pojemniki wyposażone w system automatycznego podawania. Wybór odpowiedniego podajnika zależy również od tego, czy papier będzie w rolce, czy składany, powinien być dedykowany dla konkretnej linii produktów Warte uwagi są podajniki, które wewnątrz posiadają system tnący. Podaje on jednorazowo jeden listek ręcznika papierowego i gwarantuje 100% wykorzystania ręczników. Coraz częściej spotykamy też podajniki na ręczniki center pull lub pojemniki na ręczniki składane ZZ.

Urządzenia podzielone są również ze względu na modele w różnych kolorach, co ułatwia ich dopasowanie do wielu pomieszczeń, tak aby wkomponowywały się we wnętrze łazienki, czy kuchni. Dzięki dozowaniu ręczników i papieru po jednym odcinku jest to oszczędne i ekonomiczne rozwiązanie. Pozwala na ograniczenie zużycia ręczników nawet o 40%. Poza funkcją ekonomiczną, dozownik również całkowicie zabezpiecza produkty przed wilgocią i kurzem, dzięki czemu są czyste i higieniczne. Nowoczesne dozowniki zostały zaprojektowane w taki sposób, by zmniejszyć koszty związane z zakupem produktów papierowych, oraz aby znacznie ułatwić pracę.

A co z kradzieżą?

Dozowniki zapobiegają kradzieży rolek z papierem. Uniemożliwiają one wyciągnięcie większej ilości papieru na raz. Pojemniki są zabezpieczone zamkiem na kluczyk, co blokuje możliwość wyciągnięcia i przywłaszczenia papieru.