Idealna jako boiska, tarasy, balkony i nie tylko – sztuczna trawa może być położona niemal na każdej powierzchni, o ile jest gładka i sucha. Zbudowanie własnego, zielonego zakątka można to teraz nie problem – trawa z rolki może być wykorzystana wewnątrz, jak i na zewnątrz, a jej montaż jest łatwy i szybki. Dzięki sztucznej trawie z rolki tanio i bez specjalistycznych zamienisz swoje podwórko w plac zabaw czy miejsce wypoczynku dla przyjaciół i rodziny.

Dlaczego warto wybrać trawę z rolki?

Na stronie dystrybutora sztucznej trawy trawa-krajobrazowa.pl możemy znaleźć szeroki wybór różnych rodzajów trawy z rolki. To niedrogie i łatwe w utrzymaniu rozwiązanie do projektowania ogrodów. W asortymencie przygotowano różnorodne warianty sztucznego trawnika, dzięki czemu bez problemu dobierzemy odcień czy wysokość runa do swoich potrzeb i upodobań. Trawa z rolki łączy w sobie naturalny wygląd i niezwykłą miękkość, dzięki czemu niczym nie ustępuje prawdziwemu trawnikowi. Co więcej, ma kilka zalet, które sprawią, że od razu pokochasz sztuczny trawnik!

Trawa z rolki jest odporna na brud, promienie UV i inne czynniki atmosferyczne

Idealna w problematycznych miejscach – twój naturalny trawnik nie chce rosnąć w cieniu? A może ziemia w Twoim ogrodzie nie nadaję się do żadnej uprawy? Na ratunek przychodzi sztuczna trawa z rolki, która nie wymaga żadnych specjalnych warunków!

Trawa z rolki jest „wielofunkcyjna” – może być użyta w różnorodnych miejscach, jak boiska, place zabaw, siłownie, balkony, ogrody, pokłady statków, hotele itd.

Układanie sztucznej trawy – dystrybutor sztucznej trawy zapewnia, że jej układanie to proste i szybkie zadanie, z którym każdy sobie poradzi!

Minimalny czas potrzebny na pielęgnację – pomyśl tylko, że Twoja trawa z rolki nie będzie potrzebować podlewania, nawożenia, koszenia czy wyrywania chwastów. Taka oszczędność czasu!

Jednorazowy koszt tylko podczas instalacji – sztuczny trawnik to inwestycja zapewniająca oszczędność na przyszłość. Jedyne koszty wiążą się z jej zakupem oraz montażem – zostaje tylko cieszyć się nią przez wiele lat!

Układanie sztucznej trawy – poradzisz sobie sam!

Jeszcze przed zakupem konieczne jest precyzyjne wymierzenie terenu, na jakim będziemy zakładać trawnik i oszacować, ile rolek sztucznej trawy będziemy potrzebować. Trawa z rolki sprzedawana jest w rolkach o szerokości 2 metrów. 

Dystrybutor sztucznej trawy zapewnia, że jej montaż jest łatwy i szybki i nie wymaga specjalistycznej pomocy. Przed przystąpieniem do układania sztucznej trawy krajobrazowej należy przygotować podłoże – musi być suche i czyste, wolne od piasku i zanieczyszczeń. Dodatkowo trzeba zadbać o pozbycie się wszelkich nierówności, aby powierzchnia była gładka i równa. W przypadku układania trawnika w ogrodzie zaleca się wyłożenie geowłókniny między podłożem a syntetyczną trawą, aby naturalna trawa nie przerastała na zewnątrz.

Rozłożenie trawnika jest proste dzięki formie trawy w rolce, więc bez problemu zrobimy to samodzielnie. Trawę krajobrazową można wykorzystać do tworzenia prostych linii, a także dopasować ją do zaokrągleń terenu – możemy przyciąć ją do pożądanych kształtów za pomocą nożyka i taśmy do montażu.

Po rozłożeniu trawy należy przyciąć boki trawy w ten sposób, aby kolejne warstwy idealnie do siebie pasowały, a dodatkowy pasek zabezpieczający odciąć. Dużą uwagę należy przyłożyć do dokładnego sklejenia fragmentów – jeśli zrobimy to precyzyjnie, miejsce łączenia nie będzie się odznaczać. Następnie trzeba przymocować taśmę do podłoża, a następnie ruchem zygzakowatym nałożyć klej na taśmę i docisnąć krawędzie trawy do kleju. Zaleca się dociążenie sklejonego fragmentu trawy na łączeniach na parę godzin. Zostaje docięcie trawy na obrzeżach i zadanie wykonane!

Twój stylowy, reprezentacyjny i wiecznie zielony ogród będzie przedmiotem zazdrości wszystkich twoich przyjaciół i rodziny podczas następnego letniego grillowania! Pożegnaj się dziś z błotem, bałaganem i dodatkową pielęgnacją dzięki sztucznej trawie z rolki z trawa-krajobrazowa.pl!