Budując dom lub remontując mieszkanie, w pierwszej kolejności myśli się o kolorze wnętrz i umeblowaniu. Drzwi i okna schodzą na dalszy plan, zazwyczaj po prostu „są”. A przecież ich jakość i sposób montażu jest kluczowy

Okna i drzwi – podstawa bezpieczeństwa

Drzwi i okna są bardzo ważne. W końcu to one strzegą naszego bezpieczeństwa i sprawiają, że dom jest prawdziwym azylem. Odpowiednie okna powinny chronić przed zimnem, a jednocześnie zapewniać właściwą cyrkulację powietrza. Ważna jest też izolacja akustyczna, przepuszczalność światła i ogólna wytrzymałość. Idealne drzwi muszą być mocne i stabilne i opierać się na solidnych zawiasach. Oczywiście, zarówno okna jak i drzwi podlegają też określonym normom. Najlepiej więc, aby montażu drzwi i okien podjęli się specjaliści. Równie ważne są użyte materiały i wszystkie niezbędne akcesoria. Zarówno te podstawowe, jak i dodatkowe powinny być zawsze  dobrej jakości.

Każdy element ma znaczenie

Przy montażu okien wszystko jest ważne. Zaplanowanie otworów okiennych, pomiary ościeży, listwy podparapetowe, uszczelnienie itp. To samo dotyczy instalacji drzwi. Tutaj również kładzie się nacisk na odpowiednie pomiary. Skrzydło i ościeżnica muszą być idealnie dopasowane. Poza tym liczą się wszystkie dobrane elementy, od zawiasów, przez zamki, klamki, progi, po odpowiednie wkładki do drzwi, którymi dysponują profesjonalne sklepy.

Jeszcze kilkanaście lat temu, na rynku tej branży nie było zbyt dużej konkurencji. Instalując okna i drzwi, korzystało się z usług jednej z dwóch lub trzech lokalnych firm. Obecnie istnieje wiele podmiotów, oferujących potrzebne akcesoria, czasami z dodatkową usługą montażu. Szeroki asortyment pozwala na porównanie produktów i wybór najlepszej jakości, za rozsądną cenę.

Montaż z fachową poradą

Zarówno montaż drzwi, jak i okien należy dokładnie zaplanować. Wszystkie niezbędne akcesoria, a także fachową pomoc uzyskać można w specjalistycznych sklepach jak Simteq.pl. Ogromny wybór pozwala na dobranie elementu, odpowiedniego dla danego okna lub drzwi. Każdy z nich musi być m.in. dostosowany do materiałów z jakich zostało wykonane okno lub drzwi. Sklep Simteq.pl w swojej ofercie posiada, między innymi; zawiasy, zamki, blachy i wkładki, zarówno do drzwi drewnianych, jak i wykonanych z PCV, szkła lub aluminium. Akcesoria okienne również występują w wielu rodzajach. Uszczelki do drewna lub PCV, poza tym okucia, nawiewniki, okładziny, okapniki i inne. Okienne klamki mogą mieć dodatkowy przycisk, kluczyk albo zasuwkę. Profesjonalny sklep Simteq.pl dysponuje, ponadto, narzędziami do prawidłowego montażu, a także specyfikami do konserwacji i czyszczenia okien i drzwi. W ofercie znajdują się farby, lakiery, kleje i preparaty do retuszu uszkodzeń.

Profesjonalna pomoc i doradztwo to ogromna zaleta specjalistycznych sklepów. Dzięki temu można uzyskać odpowiedzi na wiele nurtujących pytań, kontaktując się bezpośrednio z doradcą albo korzystając z gotowego poradnika.