Tapeta beton do doskonały sposób na podkreślenie indywidualnego charakteru wnętrza – szczególnie wtedy, gdy nie mamy finansów na zaaplikowanie prawdziwego betonu lub po prostu nie chce nam się przeprowadzać kosztownych remontów. Beton we wnętrzach króluje od kilku sezonów, nie schodząc z pierwszych stron gazet. Od czasu, kiedy powstał styl industrialny, coraz śmielej zdobywa on serca salonów oraz ich właścicieli. Obecnie możemy spotkać go także w mniej oczywistych aranżacjach – stylu klasycznym, czy skandynawskim. Stosuje się go bowiem jako ciekawy dodatek, urozmaicający wystrój.

Z czym łączyć tapetę betonową?

Beton i drewno, czyli klasyka połączeń

Beton i drewno to klasyka rozwiązań. Ciepły odcień drewna sprawia bowiem, że betonowe szarości stają się znacznie bardziej domowe oraz przytulne, a jednocześnie nie wymuszają na wnętrzu jednorodnego, określonego stylu. Połączenie to doskonale sprawdzi się nie tylko w nowoczesnych, ale i bardziej tradycyjnych wnętrzach – wszystko zależy bowiem od tego, w jakiej formie wprowadzimy do aranżacji drewno oraz w jakim kolorze będzie.

Beton i cegła, czyli styl industrialny

To właśnie dzięki stylowi industrialnemu beton trafił na pierwsze strony artykułów architektonicznych. On jako pierwszy zaprzyjaźnił się z szarymi dodatkami królującymi obecnie we wnętrzach. W takich aranżacjach bardzo ciekawym rozwiązaniem jest połączenie betonu z klasyką – cegłą, metalem oraz drewnem. Należy jednak pamiętać, aby zachować umiarkowane ilości. Jeżeli marzymy o wnętrzu loftowym, które jedynie nawiązuje do industrialnego – połączenie to będzie strzałem w dziesiątkę!

Beton i tkaniny, czyli przytulne wnętrze

Przyjemne w dotyku faktury oraz miękkie tkaniny powodują, że betonowe wnętrze staje się bardziej przyjazne oraz przytulne. Doskonale sprawdzą się wówczas mięciutkie sofy z dodatkowymi poduszkami, tkaniny przypominające zamsz oraz dodatki w postaci imitacji futer. Tkanina nie jest jednak jedynym sposobem na dodanie przytulności do aranżacji z betonem. Bardzo często w takich wnętrzach znajdziemy także rozgrzewające kominki, które nadają całości przytulnego charakteru.

Tapeta beton – dlaczego warto?

Istnieje kilka głównych powodów, dla których warto wybrać tapetę z motywem betonu:

  • tapeta występuje w różnych postaciach, kolorach oraz z różnymi motywami betonowymi,
  • tapeta jest znacznie tańsza niż zastosowanie prawdziwego betonu,
  • jest to doskonały oraz prosty sposób, aby podkreślić wybrany obszar,
  • tapeta może być zastosowana w każdym pomieszczeniu, a także na zewnątrz domu,
  • możemy uzupełnić nią zarówno ściany, jak i sufity,
  • doskonale prezentuje się z każdym innym surowcem.