System poziomowania płytek

Życzeniem każdego klienta, a marzeniem każdego układającego płytki ceramiczne glazurnika są precyzyjnie i równo położne kafelki. Ściana prosta i gładka jak lustro, podłogi bez śladu nierówności to dzisiejsze ostre aczkolwiek podstawowe warunki nadawania ostatecznego wyglądu łazienkom, kuchniom, sklepom czy mieszkaniom. Okazuje się, że dotychczas wykorzystywane poziomice i zdobywane latami doświadczenie potrzebują niezbędnego wsparcia, aby leżące obok siebie płytki idealnie pasowały do siebie. W utrzymaniu najwyższego poziomu prac bardzo pomocny jest bijący rekordy popularności prosty i skuteczny wynalazek, bez którego prace fliziarskie idą znacznie wolniej, a końcowe efekty nie są tak zadowalające.

Wynalazkiem tym jest składający się z dwóch plastikowych elementów system poziomowania płytek. W skład tego systemu służącego do poziomowania płytek wchodzą jednorazowego użytku zrywalne klipsy do płytek oraz kliny, które mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Prosty i wygodny w użyciu system sprawia, że układnie płytek staje się bajecznie proste i znacznie szybsze niż dotychczas. Wraz z rosnącym powodzeniem tego rozwiązania na ryku pojawiło się kilku wiodących producentów z pośród których na uznanie zasługuje system  poziomowani marki Art-Plast.
Jego uniwersalna konstrukcja sprawia że system ten z powodzeniem może być wykorzystywany do płytek podłogowych i ściennych o maksymalnej grubości 12mm. Po zastosowaniu tego rozwiązania standardowa szerokość fugi wynosi 1,5mm.

W przypadku zapotrzebowania na uzyskanie szerszej fugi można zastosować klasyczne krzyżaki w odpowiednim pożądanym rozmiarze.

Na uwagę zasługuje też fakt, że podczas stosowania tego systemu w trkacie układania płytek nie ma potrzeby używania żadnych dodatkowych specjalistycznych narzędzi, chwytaków czy cęg –  wystarczy kliny dociągnąć kciukiem aby mocno i skutecznie przytrzymywały płytkę na idealnie równym poziomie! Elementy systemu poziomowania Art-Plast są precyzyjne, wytrzymałe, wykonane z bardzo trwałego materiału.

System poziomowania płytek

Zalety wykorzystania systemów poziomujących płytki:

  • skrócenie czasu układania płytek
  • prostota układania – obniżenie poziomu trudności
  • wyrównywanie powierzchni poziomych oraz pionowych
  • możliwość kupienia poszczególnych elementów systemu oddzielnie
  • możliwość wielokrotnego wykorzystania klinów

Systemy do poziomowania płytek to zaawansowane, a jednocześnie proste do wykorzystania małe plastikowe elementy stworzone specjalnie, aby prace związane z układaniem kafli ceramicznych już nigdy nie kojarzyły się z monotonnym ręcznym wyrównywaniem powierzchni płytek.

Z wykorzystaniem systemu poziomowania układane kafelki (niezależnie od wielkości) dużo lepiej się prezentują. Odpowiednio zastosowany system to gwarancja braku nierówności na tworzonej powierzchni. Ponadto jak już zostało wspomniane z wykorzystaniem tego systemu układanie płytek staje się znacznie łatwiejsze i mniej czasochłonne, a efekt końcowy znacznie lepszy.

Sugerowana ilość klinów i klipsów zastosowanych w systemie poziomowania potrzebnych na 1m2 w zależności od rozmiaru płytki: wymiary w cm

30 x 30 – 42 szt

33 x 33 – 36 szt

40 x 40 – 20 szt

45 x 45 – 28 szt

50  x 50  – 24 szt

60x 60  – 10 szt

80 x 80 – 10 szt

60 x 30– 22 szt

100 x 50 – 16 szt

120 x 60 – 10 szt