O tym, że warto zdecydować się na ocieplenie domu, wie chyba każdy. Odpowiednia warstwa termoizolacyjna pozwoli na zachowanie ciepła wewnątrz budynku, co przełoży się nie tylko na lepszy komfort cieplny, ale także pozwoli sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu. Istnieją różne metody ocieplania domów mieszkalnych. Wśród nich są możliwości wykorzystania styropianu lub wełny mineralnej, czyli metody tradycyjne oraz zastosowanie pianki poliuretanowej. Dlaczego piana PUR to optymalne rozwiązanie, na które warto się zdecydować? Sprawdź!

Wyjątkowe zalety pianki poliuretanowej

Pianka poliuretanowa wykorzystywana jest w naprawdę wielu branżach. Jest to materiał, który ma wyjątkowe cechy, dzięki któremu jest naprawdę trwały, ale jednocześnie elastyczny. Pianka PUR świetnie chroni przed wilgocią oraz utratą ciepła. W przypadku ocieplania domu z jej wykorzystaniem można nałożyć równą i idealnie szczelną warstwę, w której nie powstają szczeliny ani nie występują łączenia. Dzięki temu warstwa jest o wiele bardziej wydajna niż w przypadku tradycyjnych metod ocieplania domów i innych konstrukcji. W takiej sytuacji nie powstają mostki termiczne, co sprawia, że ciepło zostaje zatrzymane wewnątrz domu.

Piana poliuretanowa nakładana metodą natryskową nie zajmuje dużo miejsca i jest bardzo lekka. Dzięki temu doskonale nadaje się do ocieplania stropów, fundamentów oraz ścian, a także dachów czy strychów. Nie będzie obciążać konstrukcji. Wręcz przeciwnie, jednolita warstwa pianki PUR będzie stanowić dodatkowe wzmocnienie poddasza lub innej konstrukcji budowlanej. Ogromną zaletą ocieplania domu z wykorzystaniem piany poliuretanowej jest fakt, że cały proces nakładania trwa zdecydowanie krócej niż w przypadku innych metod. Dodatkowo piana PUR szybko zastyga i uzyskuje odpowiednią twardość, dzięki czemu nie trzeba obawiać się opóźnienia innych prac. 

Postaw na sprawdzoną inwestycję

Nakładanie piany poliuretanowej metodą natryskową do ocieplania domów cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Jest to rozwiązanie, które zapewnia doskonałą termoizolację na długie lata. Piana PUR nie traci swoich właściwości pod wpływem wilgoci czy zmiennych temperatur. Jest odporna na działanie rozpuszczalników, nie rozwijają się na niej grzyby i pleśni. Nawet po wielu, wielu latach zachowuje swoje właściwości, dzięki czemu inwestycja w ocieplanie domu pianką poliuretanową jest naprawdę opłacalna i długoterminowa. 

Dobrze ocieplony dom to gwarancja komfortu wszystkich mieszkańców oraz możliwość poczynienia sporych oszczędności na ogrzewaniu. To także rozwiązanie ekologiczne, szczególnie w przypadku zastosowania pianki PUR. Po pierwsze brak mostków termicznych ogranicza wydostawanie się ciepła na zewnątrz, dzięki czemu zużywa się mniej paliwa opałowego, a to wiąże się z mniejszą emisją zanieczyszczeń do atmosfery oraz mniejszymi kosztami. Dodatkowo wykorzystując piankę poliuretanową, nie trzeba martwić się o odpady – metoda natryskowa ogranicza ich wytwarzanie do minimum.