Współczesny grzejnik dekoracyjny czy grzejnik łazienkowy to element mieszkania z jednej strony konieczny i pragmatyczny, a z drugiej strony dekoracyjny. Spełniający funkcję estetyczną, a wręcz inspirującą. Grzejniki łazienkowe czy pokojowe są nawet w stanie pełnić rolę dzieła sztuki, rzeźby. Jeszcze bardziej klimatyczne są grzejniki loftowe – świetnie odnajdujące się w pomieszczeniach surowych, w stylu nowojorskim lub jako element eklektyczny, stanowiący dopełnienie tradycyjnych lub nowoczesnych pomieszczeń. Współczesne kaloryfery nawiązują do różnych stylów w sztuce, czerpiąc z bogatego dorobku kulturowego naszej cywilizacji.

Grzejniki łazienkowe w stylu secesyjnym czy retro?

Grzejniki dekoracyjne kuszą efektywnością połączoną z intrygującą estetyką. Estetyką czerpiącą garściami z różnych trendów, które wytworzyła nasza kultura. Na przykład żeberkowy grzejnik Irsap Tesi nawiązuje do stylu retro – wygląda jak zwykły kaloryfer i to jest w nim niezwykłe, bo jest wycieczką to siermiężnego PRL-u, do którego zdołaliśmy już nabyć sentyment. Styl retro ma to do siebie, że imituje albo pochodzi z ubiegłej epoki w modzie. Z kolei grzejniki dekoracyjne Sunerzha odwołują się do stylu secesyjnego, który dla wielu osób jest dobrze znany. To jeden z najbardziej ulubionych stylów ludzi. Cechuje się wdzięczną, falistą linią. Z kolei szklany grzejnik Radox Nova Szklana Lustro estetycznie nawiązuje do konstruktywizmu charakteryzującego się prostotą i wzajemnym oddziaływaniem na siebie form oraz kolorów.

Grzejniki loftowe – surowe i klimatyczne

Loft to pomieszczenie urządzone w dawnym lokum przemysłowym, na przykład w fabryce albo w magazynie. A nawet w spichrzu, hucie czy browarze. Ktoś, kto nie zna się na trendach w modzie albo jest zagorzałym tradycjonalistą może zdziwić się bardzo – jak to, mieszkanie w fabryce? To już nie ma pięknych i wygodnych mieszkań? A jednak bardzo wielu, szczególnie młodych ludzi, decyduje się zagospodarować duże, wysokie i otwarte przestrzenie, nadając miejscu specyficzny klimat, nawiązujący do stylu Nowego Jorku. Loftowy styl cechuje się więc surowym klimatem, oszczędnymi dodatkami oraz bardzo niezobowiązującą kolorystyką. Tworzy się go z betonu, cegły, a bardzo pożądane są widoczne rury czy instalacje elektryczne oraz hydrauliczne. Albo grzejniki lotfowe.

Styl loftowy – tajemnica starej fabryki

W loftowym stylu świetnie odnajdą się nowoczesne kaloryfery typu Terma Technologie Ribbon lub Terma24 Cane-Mor. Skupiają w sobie surowość, neutralność i niezwykły klimat. Patrząc na nie, wyobrażamy sobie jakąś tajemnicę, historię, jaką przeszłość ukrytą w surowym, linearnym designu. Trochę tak, jakby przenieść się w czasie do dziewiętnastowiecznej, fabrycznej przeszłości. Do wieku pary i maszyny. Jeśli nie macie mieszkania w starej fabryce to do owego intrygującego stylu możecie nawiązać poprzez same dodatki jak grzejniki loftowe. Ten typ kaloryferów można łączyć również w sposób eklektyczny z innymi trendami.