Według większości ludzi baterie łazienkowe są elementem, który ma jedynie ładnie wyglądać oraz pasować do łazienki. Nie da się ukryć, iż armatura łazienkowa jest bezpośrednio związana z montażem, a w niektórych przypadkach trzeba dobrać również właściwą umywalkę oraz wannę.

Wybór baterii łazienkowej

Właściwie dobrana bateria łazienkowa wpływa pozytywnie na ogólny wygląd i dlatego jej wybór nie może być bagatelizowany. Wybór elementu powinien być dobrany pod względem funkcjonalności oraz spójności stylistycznej z resztą pomieszczenia. Należy zwrócić uwagę, czy bateria jest łatwa w konserwacji, ponieważ utrzymanie czystości w łazience jest dość problematyczne. Szczególnie ważne jest zachowanie odpowiednich proporcji. Niestety mały kran nie będzie dobrze pasował do dużej umywalki, dlatego warto wziąć tę kwestię pod uwagę wcześniej. Jest to ważne nie tylko pod względem estetycznym, ale funkcjonalność takiego połączenia również będzie stała na niskim poziomie. Jeżeli wylewka będzie zbyt wysoka to woda będzie mogła się rozpryskiwać po całej łazience. Obecnie w sprzedaży znajdują się nowoczesne baterie łazienkowe, które spełniają najwyższe standardy. Polecamy szczególnie produkty renomowanej firmy  http://www.bluewater.pl/ która od wielu lat oferuje wysokiej jakości produkty o stylowym i funkcjonalnym wyglądzie.

Modele chromowane

Ceny niektórych modeli baterii mogą być naprawdę wysokie, dlatego wiele osób decyduje się na nieco tańsze i prostsze modele chromowane. W przypadku tańszych baterii zastosowana jest zazwyczaj powłoka cienka chromowa, która z upływem czasu ulega matowieniu. W ten sposób łatwiej powstają na niej zarysowania oraz jest bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne. Droższe baterie łazienkowe mają znacznie grubszą warstwę, która potrafi w całości pokryć korpus. Dodatkowo posiadają one specjalną powłokę, która umożliwia pełne zabezpieczenie powierzchni przed procesem matowienia oraz zarysowaniami. Na uwagę zasługuje powłoka PVD, która powstała w laboratoriach NASA, gdzie naukowcy poszukiwali odpowiedniej technologii, która przyda się podczas lotów kosmicznych. Bateria wykończona w ten sposób jest niezwykle trwała i z pewnością posłuży przez wiele lat. Oczywiście trzeba pamiętać o odpowiedniej konserwacji. Najważniejsze elementy to wylewka oraz korpus. Są one z reguły wytwarzane z mosiądzu, który jest materiałem stosunkowo trwałym. Warto zauważyć, że w przypadku niektórych producentów możemy otrzymać nawet 100 lat gwarancji. Należy także pamiętać o wyborze właściwych głowic ceramicznych.