Estetyka czy funkcjonalność – co jest ważniejsze?

Rury przewodzące wodę lub doprowadzające gaz, instalacje elektryczne, okablowanie odchodzące od gniazd sieciowych – chociaż są to elementy niezbędne w każdym domu, to ich nieestetyczny wygląd mocno zaburza ogólny wystrój pomieszczeń. Jak sobie poradzić z tym problemem i czy kucie ścian to jedyny sposób na to, by zasłonić rury oraz przewody w naszym domu?

Chociaż funkcjonalność powierzchni mieszkalnych jest kluczowa, by móc cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem w domu lub mieszkaniu, to w ostatnim czasie coraz większą uwagę przykłada się także do funkcjonalności wnętrz, w których spędzamy sporo czasu każdego dnia. W nowoczesnych budynkach widzimy zatem, że przebieg instalacji jest rozplanowany tak, by pokrywały się z przebiegiem ścian, co umożliwia nie tylko ciekawe wydzielenie pomieszczeń, ale także pozwala na ukrycie przewodów instalacji elektrycznej lub przebiegu rur, które odprowadzają wodę.

Co jednak w sytuacji, gdy kupujemy mieszkanie z rynku wtórnego, które budowane było w czasach, gdy liczyła się wyłącznie użyteczność, a estetyka odgrywała drugorzędną rolę? Wydawać by się mogło, że wówczas skazani jesteśmy na generalny remont lub pogodzenie się z tym, że nasze wnętrza nie będą wyglądać tak, jakbyśmy to sobie zamarzyli. Na szczęście istnieją na rynku takie rozwiązania, dzięki którym z łatwością ukryjemy rury łazienkowe, instalacje elektryczne czy też wentylację. Jednym z nich jest gotowy element z płyt gipsowo-kartonowych proponowany przez firmę FlexGips.

Uniwersalny kątownik z płyt GK – zamaskuj niedoskonałości i ciesz się przytulnym wnętrzem!

Kątownik firmy FlexGips to gotowy element z płyt gipsowo-kartonowych, frezowany na wymiar pod projekt, sklejony i przygotowany do bezpośredniego montażu w pomieszczeniu. Innowacyjność tego produktu polega na idealnym dopasowaniu go do potrzeb klienta, a także nieograniczonych możliwościach w zastosowaniu wszędzie tam, gdzie stosuje się tradycyjny system suchej zabudowy.

kątownik GK

Co ważne, kątownik GK występuje także w wersji z zielonej płyty, dzięki czemu z powodzeniem można go wykorzystać w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, np. w łazience, kuchni, pralni czy też garażu.

Jak wygląda montaż kątownika GK FlexGips?

  • Kupujesz gotowy produkt w sklepie internetowym FlexGips
  • Mocujesz element do utworzonej konstrukcji i dokonujesz prostej obróbki łączeń oraz wkrętów.
  • Malujesz element na wybrany przez Ciebie kolor.

W jaki sposób można wykorzystać uniwersalny kątownik z płyt GK? Jest to produkt o wielu możliwościach, który pozwoli Ci m.in.:

  • zabudować rury łazienkowe;
  • zabudować rogi oraz narożniki;
  • obudować słup, wentylację oraz instalacje elektryczne;
  • stworzyć glify okienne i drzwiowe;
  • zaprojektować nowoczesne wnęki łazienkowe.

Więcej informacji na temat produktów dostępnych w ofercie FlexGips w sklepie internetowym: Uniwersalny kątownik z GK.