Filtry wody, które stosowane są do wielu ekspresów do kawy to nie tylko modny ruch, za którym ślepo podążają ludzie. To inwestycja w smak własnej kawy, dbałość o jakość swojego ekspresu oraz niejako o swoje zdrowie. Filtr wody do ekspresów do kawy Rowenta zapewnia wszystkie te cechy stając się kompleksowym produktem, który jest bardzo ceniony w otaczającym społeczeństwie. Jak dokładnie funkcjonuje?

Filtr wody do ekspresów do kawy Rowenta – dlaczego warto?

Duża część osób zastanawia się czy warto zainwestować w filtr wody dla własnego ekspresu. Jednak zagłębiając się w temat odpowiedź jest bardzo prosta. Tak – warto zainwestować w jakość własnej kawy. Bowiem to bardzo szlachetny napój, dlatego jego produkcja powinna odbywać się z zachowaniem wszystkich reguł i zasad. Wtedy można cieszyć się najlepszym smakiem i aromatem domowo zaparzonej kawy. Filtr wody do ekspresów do kawy Rowenta zbiera wszystkie niedoskonałości znajdujące się w kranowej wodzie, które mogą sprawić, że smak bądź zapach świeżo przygotowanej kawy nie będzie odpowiedni.

Cząsteczki chloru, pestycydy czy nawet metale ciężkie można znaleźć w wodzie kranowej. Chyba nikt nie chciałby spożywać wody rodem z basowej niecki? A niestety często chlor jest używany przez firmy wodociągowe do oczyszczania rur i chcąc nie chcąc dostaje się do wody. Chlor jest jednym z największych wrogów dobrej kawy. Filtr wody do ekspresów do kawy Rowenta potrafi zebrać chlor i poprzednio wspomniane zanieczyszczenia w swoim wnętrzu uwalniając od nich wodę. Dzięki temu najwyższej jakości, przefiltrowana woda może współgrać z zmielonymi ziarnami kakaowca tworząc aromatyczną i pyszną kawę.

Wymiana filtrów do ekspresów na nowe – kiedy?

Inwestycja w każdy filtr do ekspresu jest chwilowa. Niestety z czasem trzeba wymieniać filtry na nowe, gdyż mają one ograniczone możliwości użytkowania. Z reguły wystarczają na mniej więcej 2 miesiące użytkowania – w zależności od intensywności użytkowania ekspresu. W miejscach publicznych z reguły wymiana będzie potrzebna szybciej.