Warto pamiętać, że kocyk domowy musi nieco różnić się od kocyka spacerowego, który jest dobierany zarówno na pory letnie, jak i zimowe. Jak dobrze wiadomo, różnica w tym przypadku musi być zauważalna, zwłaszcza jeśli dobieramy kocyk dla niemowlaka. W tym wypadku pamiętajmy, że małe dzieci potrzebują o wiele lepszej ochrony, dlatego też w okresie jesiennym, kiedy temperatura jest, coraz niższa lepiej jest zastosować miękki i cieplutki koc, który w tym przypadku sprawdzi się idealnie w praktyce.

Konkretna grubość kocyka ma znaczenie.

Jeśli już wybieramy, koc dla malucha dobrze jest wybrać takie rozwiązanie, które pozwoli na zachowanie właściwej temperatury ciała dziecka. Z pewnością bawełna jest w tym wypadku dobrym wyborem, zwłaszcza że koce tego typu charakteryzują się grubszym splotem, gdzie tak naprawdę stosuje się co najmniej kilka różnych tkanin, przez co koce tego typu są wyraźnie lepsze w przypadku pory zimowej. Można powiedzieć, że dają one sporą ochronę przed chłodem i jest to odczuwalna kwestia. Jeśli chcemy dopasować taki kocyk Minky dla wybranego dziecka to z pewnością warto również pomyśleć o rozwiązaniach z mikro fibry. W tym wypadku dobrze dobrana wełna może okazać się o wiele lepszym wyborem, który również jest w stanie zapewnić właściwą ochronę ciała dziecka przed zimnem i innymi czynnikami. Można śmiało powiedzieć, że w takim rozwiązaniu komfort termiczny zostanie zachowany i to na wiele godzin.

Sprawdzony i trwały materiał.

W tym wypadku cena kocyka nie ma, takiego znaczenia liczy się jego praktyczne wykorzystanie. Z pewnością w takiej sytuacji jest to najlepszy wybór dla noworodków, dlatego też warto zdecydować się właśnie na tego typu rozwiązania. Miękkość takiego kocyka jest wyczuwalna w dotyku, co sprawia, że dziecko traktuje kocyk niczym miękką kołderkę. Jak się okazuje, współczesne kocyki bambusowe, mogą okazać się lepszy od tradycyjnej bawełny, także pod względem wytrzymałości. To właśnie sprawia, że są to materiały dostosowane do wrażliwej skóry malucha.