Nowoczesne ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie coraz chętniej wybierane przez inwestorów. Zapewnia przyjemny komfort cieplny w domu, bez konieczności montowania nieestetycznych klasycznych grzejników i kaloryferów na ścianach. Co warto wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym? Sprawdź!

Montaż w domu i na zewnątrz budynku

Czy wiesz, że nowoczesne maty grzejne można montować nie tylko wewnątrz budynków? W zależności od rodzaju systemy te nadają się do instalacji zarówno w salonie, łazience, kuchni czy sypialni, jak i przed domem. Na przykład, modele TF-OHMAT Termofol są przeznaczone do zastosowania zewnętrznego, gdzie tworzą inteligentny system przeciwoblodzeniowy. Maty grzewcze do podgrzewania podjazdów i chodników chronią je przed lodem i śniegiem. Dobrze dobrane maty to definitywny koniec z zimowym odśnieżaniem, a jednocześnie bezpieczeństwo dzięki suchej nawierzchni.

Mata grzewcza pod gres, płytki czy panele – gdzie ją zamontować?

Zastanawiasz się, jakie wykończenie możesz położyć na podłogówce? Niewątpliwym atutem nowoczesnych mat grzejnych jest możliwość zamontowania na nich dowolnych materiałów wykończeniowych. Mata grzejna pod panele, płytki ceramiczne, marmur, terakotę, gres albo naturalne deski podłogowe – rozwiązanie to możesz zastosować pod każdym z tych materiałów. To sprawia, że maty grzejne są bardzo uniwersalną i wszechstronną opcją, która sprawdzi się w każdym domu.

Tanie ogrzewanie pomieszczeń

Jeśli zależy Ci na skutecznym ogrzewaniu pomieszczeń i jednoczesnych oszczędnościach finansowych, maty grzewcze to polecane rozwiązanie. System instalowany jest wyłącznie w miejscach użytkowanych przez domowników. Nie ma zatem potrzeby rozkładania go na całej powierzchni posadzki. Z tej przyczyny nie musisz instalować maty np. pod wanną albo meblami kuchennymi. W ten sposób oszczędzasz czas oraz przede wszystkim pieniądze, które musiałbyś wydać na sam system oraz jego późniejsze działanie. Ponadto ogrzewanie podłogowe matą pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie na energię cieplną z instalacji C.O. nawet o 20%, co także przekłada się na oszczędności pieniężne.

Nieograniczone możliwości aranżacyjne

Jak zaaranżować łazienkę, kuchnię bądź salon z zainstalowaną matą grzewczą? Odpowiedź jest prosta – jak tylko chcesz. Dzięki temu, że cały system grzewczy jest ukryty pod podłogą, jego elementy nie ograniczają przestrzeni, w przeciwieństwie do kaloryferów i grzejników. Pomieszczenie z zainstalowaną matą grzewczą można zatem dowolnie urządzić i zagospodarować zgodnie z własnymi preferencjami. To rozwiązanie, które oferuje nieograniczone możliwości aranżacyjne. Brak konieczności montażu grzejników i kaloryferów pozwala ponadto zwiększyć dostępną przestrzeń, co jest szczególnie istotne w przypadku małych pomieszczeń.

Jak zamontować matę grzewczą?

Nowoczesne maty grzejne to systemy, które nadają się do samodzielnej instalacji. Nie musisz wzywać fachowca, aby zainstalować ogrzewanie. W skład gotowych zestawów montażowych wchodzą nie tylko wszystkie niezbędne elementy systemu, ale również instrukcja pokazująca szczegółowo, jak go zamontować.