Krzesła ewakuacyjne to specjalistyczny sprzęt, który znajduje się dzisiaj na wyposażeniu bardzo wielu osób, budynków i instytucji. Co istotne, wykorzystywane są nie tylko w sytuacjach krytycznych, wymagających szybkiego oddalenia się z miejsca potencjalnie niebezpiecznego. Naturalnie więc pojawiają się pytania, jakie dokładnie mają funkcje i na co warto zwrócić uwagę podczas ich wyboru…

  1. Krzesło ewakuacyjne – podstawowe informacje.
  2. Ewakuacja osób o ograniczonej zdolności poruszania.
  3. Wysokiej jakości krzesła ewakuacyjne.

Osoby niepełnosprawne ruchowo powinny mieć zagwarantowane pełen komfort i bezpieczeństwo zarówno podczas ewakuacji z budynku (w tym wielopiętrowego), jak i codziennego funkcjonowania. Umożliwiają to między innymi krzesełka ewakuacyjne – sprzęt, który znajduje się na wyposażeniu osób prywatnych oraz specjalistycznych służb. Proste w użyciu, natychmiast gotowe do działania, wytrzymałe: są dokładnie tym, czego potrzebujemy w nowoczesnym świecie.

Krzesło ewakuacyjne – podstawowe informacje

Wysokiej klasy krzesła ewakuacyjne służą do transportu osób z ograniczoną zdolnością poruszania. Gwarantują szybką i bezpieczną ewakuację z budynków wielopiętrowych, umożliwiając sprawne pokonanie nawet najbardziej stromych schodów. Co ważne, znajdziemy je w dwóch postaciach, są to ręczne oraz elektryczne krzesła transportowe. Zwłaszcza ten drugi typ cieszy się olbrzymią popularnością, zapewniając jeszcze większą wygodę osobie niepełnosprawnej i transportującej.

krzesło ewakuacyjne

Ewakuacja osób o ograniczonej zdolności poruszania

Elektryczne i ręczne krzesła transportowe wykorzystywane są przez ratowników medycznych, instytucje publiczne, zarządców mieszkalnych oraz oczywiście prywatnych użytkowników. Gwarantują nie tylko bezpieczeństwo pożarowe, ale też tak potrzebny komfort psychiczny. Ich olbrzymią zaletą jest lekkość (jest to wytrzymała konstrukcja aluminiowa) i natychmiastowa gotowość do działania – krzesełka ewakuacyjne rozłożymy w kilka chwil.

Wysokiej jakości krzesła ewakuacyjne

Wybierając elektryczne krzesła ewakuacyjne, warto zwrócić uwagę, aby były dopasowane bezpośrednio do użytkownika – jego budowy i indywidualnych potrzeb. Z kolei, kiedy sprzęt ma znaleźć się w budynkach użyteczności publicznej, powinien być możliwie uniwersalny i przystosowany dla każdego. W celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa pożarowego zalecane są krzesła ewakuacyjne o udźwigu nawet do 160 kg oraz z pojemnym akumulatorem (zdolnym pokonać 70 pięter na jednym ładowaniu).