Aby stół mógł spełniać swoje podstawowe zadanie, musi być stabilny. Nieraz zdarzy się tak, że noga ulegnie uszkodzeniu i konieczna staje się jej wymiana na nowy odpowiednik. Stół jest podstawowym meblem w różnego rodzaju pomieszczeniach, przez co jego stabilność jest niezwykle ważna przy wykonywaniu rutynowych czynności.

Nogi metalowe od stołu – Różne kształty

Każdy stół posiada inny fason, do którego dostosowane dostały jego nogi. Standardowo spotkać się można z zestawem czterech identycznych nóg. Często mają kształt stożkowy, kwadratowy bądź okrągły. Odpowiedni dobór kształtu istotnie wpłynie na estetykę stołu. Wybierając właściwy kształt, warto zwrócić uwagę na styl pomieszczenia, w którym znajduje się mebel. Decydując się na kwadratowe nogi, warto dobrać je do podobnego rodzaju blatu, gdyż nietypowa mieszanka może istotnie zaburzyć wygląd całego pomieszczenia, a także może niekorzystnie wpłynąć na jego stabilność. Niektóre stoły, na przykład kawowe czy biurka, mają specjalnie dobrane nogi do blatu. Często są one zdobione wzorami czy stają się po prostu metalowym stelażem.

Metalowe nogi stołowe – Gdzie kupić?

Aby zakupić metalowe nogi od stołu, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Dobrym miejscem na zakupy będzie strona internetowa https://sklep.merkuryam.pl/NOGI-c60, na której odnaleźć można wiele rodzajów metalowych nóg o różnych kształtach i wysokości. Dostępne są zarówno nogi w standardowych kształtach, jak i tych bardziej zróżnicowanych. Pewne jest to, że każdy z klientów znajdzie coś dla siebie. Firma zapewniła klientom także jasne filtry wyszukiwania, aby cała transakcja mogła przebiec szybko i przejrzyście. Kategoryzować produkty można choćby według producenta, wysokości poszukiwanej nogi, a także jej koloru.

Regulowane nogi metalowe od stołu

Głównym parametrem, który zadecyduje o wysokości i rozstawie nóg, powinna być podstawa stołu, czyli sam blat. Pozwoli to zachować odpowiednią stabilność stołu. Niezwykle trwałe i wytrzymałe nogi o designerskim kształcie powinny mieć także odpowiednią wysokość. Na szczęście istnieje możliwość zakupu nóg, które można w pewnym zakresie regulować. Zakresy różnią się od siebie w zależności od modelu. Tańsze z reguły posiadać będą mniejszy zakres niż te droższe. Zazwyczaj w nogach od stołu spotkać się można z regulacją o 15 lub 30 milimetrów od wysokości startowej. Przy planowaniu zakupu warto zastanowić się nad wysokością, na której ma znaleźć się blat. Kupując regulowane nogi, można zaoszczędzić sporo czasu na późniejszych zwrotach.