Projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły to kategoria wyjątkowa, oryginalna i coraz bardziej popularna wśród naszych klientów. Do niedawna, stodoła kojarzyła się tylko z prostym budynkiem rolniczym, ale w obecnym czasie, to słowo zyskało zupełnie nowy wymiar.

Domy w stylu nowoczesnej stodoły nawiązują swoją formą do tradycyjnego stylu, ale za sprawą innowacyjnych rozwiązań i ciekawych materiałów wykończeniowych, prezentują się naprawdę zjawiskowo. Dzięki temu, idealnie wpisują się w aktualne trendy nowoczesnego budownictwa. Jeżeli lubicie łamać schematy i poszukujecie innowacji, to właśnie w tej kategorii znajdziecie dom Waszych marzeń.

Połączenie prostoty z awangardą

Projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły posiadają wiele cech charakterystycznych. Są to między innymi:

  • Prosta bryła budynku, dwuspadowy dach;
  • Obszerne przeszklenia;
  • Przestronne wnętrza – w tym efektowny, wysoki salon;
  • Minimalizm, elegancja, modernistyczne detale;
  • Energooszczędne i funkcjonalne rozwiązania.

Wielkim atutem nowoczesnych stodół jest ukierunkowanie na naturę. Duże przeszklenia przybliżają mieszkańców to otaczającej przyrody oraz zapewniają odpowiednie nasłonecznienie wnętrz. Uniwersalna i ponadczasowa bryła domu, idealnie wpisze się w każdy krajobraz. Proces budowy nowoczesnej stodoły, z reguły nie należy do skomplikowanych i kosztownych, co jeszcze bardziej zachęca klientów do zainteresowania się właśnie tą kategorią domów. Efekty widoczne są na pierwszy rzut oka – powstaje coraz więcej budynków, utrzymanych w takiej konwencji. Zjawisko to zauważalne jest zarówno w miastach, jak i na terenach wiejskich.

Projekty dostosowane do indywidualnych potrzeb

Oferta MURATORA zróżnicowana jest pod względem wielkości powierzchni, uwarunkowań działki, funkcjonalności oraz zastosowanych rozwiązań technicznych i wykończeniowych. Proponujemy nowoczesne stodoły parterowe, z poddaszem użytkowym, a także piętrowe. Zapewniamy pełną swobodę wyboru oraz precyzyjne dopasowanie projektu do Waszych indywidualnych potrzeb. Chętnie zapoznamy się z Waszymi preferencjami i znajdziemy najbardziej odpowiedni projekt. Skorzystajcie z naszej wiedzy i doświadczenia – naprawdę warto!

Bądźmy ECO

Trendy ekologiczne są coraz bardziej widoczne w budownictwie mieszkaniowym, co cieszy zarówno inwestorów, jak i naszą planetę. W wielu projektach typu dom stodoła zastosowano innowacyjne rozwiązania związane z pozyskiwaniem ciepła z odnawialnych źródeł energii. Energooszczędne parametry domów wpływają korzystnie nie tylko na środowisko, ale też na koszty eksploatacji domu. Warto więc zwracać uwagę na odpowiednie ocieplenie przegród, niski współczynnik przenikania ciepła dla stolarki i racjonalne rozwiązania grzewcze. Tworząc Kolekcję domów w stylu nowoczesnej stodoły, nie pozostaliśmy obojętni na te, bardzo istotne kwestie.

Koszt budowy domu w stylu nowoczesnej stodoły

Koszty budowy każdego domu zależne są głównie od jego powierzchni, skomplikowania bryły i zastosowanych rozwiązań technologicznych. Niewątpliwym plusem nowoczesnych stodół jest prosta bryła przykryta dwuspadowym dachem. Aspekty wykończeniowe także wpływają na koszty realizacji – im więcej ozdobnych detali, tym wykończenie staje się droższe. W nowoczesnych stodołach zazwyczaj dominuje elegancki minimalizm, czyli “mniej znaczy więcej”. Planując budowę, warto nie zrażać się większą (początkową) inwestycją na organizację systemu grzewczego, gdyż w perspektywie wielu lat użytkowania domu, te koszty odzyskamy z naddatkiem. Inwestycję w odnawialne źródła energii należy więc potraktować jako lokatę kapitału, który docelowo odbierzemy z dużym zyskiem. Jeśli szukacie oszczędności, to lepiej skupić się na właściwym doborze projektu do własnych potrzeb, niż na wyborze gorszych (i tańszych) rozwiązań.

Zdjęcie: Projekt EC317a – Dom oszczędny – wariant I (z wentylacją mechaniczną i rekuperacją) z kolekcji Muratora, arch. Piotr Lewandowski

Tekst sponsorowany: Projekty MURATORA – https://projekty.muratordom.pl