Bezpieczeństwo i higiena pracy to zagadnienia, które nigdy nie wyjdą z obiegu. Są potrzebne zwłaszcza w przypadku zawodów fizycznych, jak budowlaniec, cieśla, murarz, zbrojarz, gdzie każdy krok może stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia lub życia pracownika. By przybliżyć zagadnienia z tym związane, warto zorganizować szkolenie BHP, które pozwoli posiąść wiedzę, jak pracować, by było bezpiecznie i co zapewnić swoim pracownikom, by nigdy nie posądzili nas o zaniedbanie.

1. Szkolenie BHP

2. Cenne materiały szkoleniowe

3. Szkolenie jednorazowe czy okresowe?

Szkolenie BHP

Szkolenia BHP powinny odbywać się tak naprawdę w każdym zakładzie pracy, niezależnie od tego, czy pracownicy wykonują zadania fizyczne, czy intelektualne siedząc przed komputerem. Firmy prowadzące szkolenia posiadają odpowiednią wiedzę, którą należy przekazać każdemu pracownikowi, a nawet uczniom szkół czy studentom. Jeśli pracodawcy są świadomi ryzyka, wyzwań, jakie stawiają przed swoimi pracownikami, szkolenia powinny się odbyć. Nawet ten trudny czas pandemii daje możliwości przeprowadzenia szkoleń. Wystarczy skorzystać z opcji, jaką jest e-learning BHP.

Cenne materiały szkoleniowe

Szkolenia BHP online praktycznie niczym nie różnią się od szkoleń fizycznych. Zdalnie pracownicy również otrzymają niezbędną wiedzę na temat bezpieczeństwa i higieny pracy. E-learning BHP zapewnia dostęp do:

– prezentacji w Power Poincie, które wyjaśniają ogólne zasady BHP. Wszystko prezentowane jest w bardzo prostej formie, dzięki czemu pracownicy poznają zasady pierwszej pomocy przedmedycznej,

– cennych materiałów, w które wlicza się dokumentacja BHP. Ocena ryzyka zawodowego na określonych stanowiskach może być określona właśnie dzięki dokumentacji. Dodatkowo do materiałów wliczyć można instrukcje bezpieczeństwa wykonywania robót.

Eksperci przeprowadzający szkolenia online czy bezpośrednie, oferują również konsultacje BHP, doradztwo BHP oraz wiele innych dodatkowych opcji, dzięki którym z pewnością szkolenie będzie przeprowadzone na wysokim poziomie, a nasi pracownicy zdobędą potrzebną wiedzę. Szkolenia BHP pozwolą nam również posiąść wiedzę na temat wzorów dokumentów BHP, jakie mogą być w przyszłości potrzebne.

Szkolenie jednorazowe czy okresowe?

Szkolenia BHP mogą być jednorazowe, jednak znacznie bezpieczniejsze jest okresowe poszerzanie wiedzy i umiejętności, co pomoże i pracodawcy, i pracowników czuć się nieco pewniej. Z tego względu wiele firm oferuje szkolenia okresowe, które mogą odbywać się zarówno online, jak i poprzez bezpośrednią wizytę osób szkolących.