Dawno minęły czasy, kiedy grzejniki były po prostu funkcjonalnymi białymi prostokątami, ukrytymi pod drewnianą osłoną. W dzisiejszych czasach grzejnik pokojowy nie jest tylko technicznym elementem hydraulicznym, ale sam w sobie przekształcił się w pożądany element projektu.

Świat stylowego ogrzewania jest teraz naprawdę zróżnicowany i designerski i wszędzie znajdziesz style, które uzupełnią i wzbogacą Twoje wnętrze dzięki jasnym kolorom, nowoczesnym wzorom i projektom oszczędzającym miejsce.

Niezależnie od tego, czy szukasz pionowego grzejnika pokojowego o minimalistycznym wyglądzie, czy też loftowego, czarnego grzejnika łazienkowego, który podkreśli charakter loftowy mieszkania, na pewno znajdziesz taki, który Ci się spodoba.

Jak zatrzymać ciepło w domu? Sposoby na skuteczne ogrzewanie

Domownikom regularnie zaleca się instalowanie podwójnych lub potrójnych szyb, dokładną izolację i remont nieefektywnego systemu ogrzewania. Ale oprócz tych często kosztownych rozwiązań, co można zrobić tanio i szybko, aby utrzymać ciepło w domu?

  1. Grube zasłony to jeden z głównych sposobów ochrony domu przed utratą ciepła przez okna. Zasłony z podszewką termiczną to stosunkowo tania opcja, a im grubsze, tym lepsze. Niegdyś nasze babcie wykorzystywały stare dywany, które przypinały do tyłu drzwi wejściowych. Obecnie warto jednak zainwestować w stylowe zasłony, które będą we wnętrzu elementem dekoracyjnym, jednocześnie stanowiąc dodatkową barierę przed napływem chłodnego powietrza.
  2. Wpuść światło słoneczne w ciągu dnia. Ważne jest, aby starać się wykorzystać jak najwięcej naturalnego – i darmowego – ciepła (w postaci światła słonecznego). Zasłony i zasłony okienne powinny być otwarte w ciągu dnia. Zasłanianie zasłon, gdy tylko zapadnie zmierzch, zmaksymalizuje potencjał twojego domu do zatrzymania tego ciepła.
  3. Wybieraj szyby z podwójnymi lub potrójnymi szybami. Oczywistym jest fakt, że im więcej przeszkód na drodze, tym trudniej się przedostać. Wybierając okna z podwójnymi lub potrójnymi szybami, zmniejszamy ryzyko napłynięcia chłodu przez okno, a więc z łatwością zatrzymamy ciepło we wnętrzu. Warto zajrzeć do oferty AG GrzejnikiDesign na artykulygrzewcze.com, gdzie znajdziemy idealne pokojowe grzejniki poziome, które można umieścić pod oknami, aby uzyskać najefektywniejsze ogrzewanie, np. grzejnik pokojowy Nova Horizontal.
  4. Wyczyść grzejniki pokojowe i odpowiednio je rozlokuj. Staraj się unikać stawiania przed nimi dużych mebli. Każda szafka czy kanapa, którą stawiasz przy kaloryferze, niepotrzebnie pochłania ciepło dla domu.

Grzejniki łazienkowe do Twojego domu z AG GrzejnikiDesign

Ciepło w najbardziej atrakcyjnej formie – łazienkowe grzejniki dekoracyjne firmy AG GrzejnikiDesign ocieplają dom i poprawiają jego estetykę. Trudno się temu dziwić, bo przy ich tworzeniu niemałą rolę odegrali kreatywni projektanci. Wydajność jest oczywiście również kluczowym czynnikiem. Dzięki umiejętności firmy AG GrzejnikiDesign do łączenia stylu i funkcjonalności, możesz być absolutnie pewien, że te grzejniki łazienkowe, jak i inne grzejniki pokojowe i grzejniki kanałowe z oferty, sprawdzą się w Twoich łazienkach, kuchniach i sypialniach, a także w pomieszczeniach przeznaczonych do pracy. Na stronie artykulygrzewcze.com znajdziemy bogatą gamę różnych rodzajów grzejników łazienkowych, m.in. unikalne, awangardowe grzejniki łazienkowe retro dla miłośników stylu vintage.

Czym są grzejniki kanałowe?

Jeśli jeszcze nie słyszałeś o grzejnikach kanałowych, warto zapoznać się z tą kategorią urządzeń grzewczych, bo cechują je unikalne właściwości! Grzejniki kanałowe to, ogólnie rzecz biorąc, grzejniki schowane w podłodze. Nie zawieszamy ich na ścianie, więc nie są to typowe kaloryfery. Jedyną widoczną częścią grzejników kanałowych jest kratka w podłodze, dzięki czemu zaoszczędzają przestrzeń w pomieszczeniu. Idealnie pasują do wnętrz nowoczesnych, z dużymi oknami, a także bardzo często są wybierane do biur i hoteli. Masz mały, nieustawny pokój i nie ma w nim miejsca na kaloryfer? Grzejnik kanałowy to strzał w dziesiątkę!

Po więcej rozwiązań grzewczych do domu i nie tylko zapraszamy na stronę artykulygrzewcze.com.